Hooldaja (hooldustöötaja) kursused

Hooldaja (hooldustöötaja) kursused

Sotsiaalhooldustöötaja on spetsialist, kes viibib regulaaralselt raskelt haige inimese juures ja pakub talle lisaabi. Hooldustöötaja peab olema mitte ainult tähelepanelik ja tundlik, vaid tal peavad olema ka esmaabioskused.

Mida peab eakate hooldustöötaja oskama teha?

Eakate sotsiaalhooldustöötaja vastutab täielikult oma hoolealuse ohutuse eest. Hooldaja peaks olema teadlik kõigist patsiendi terviseprobleemidest ja jälgima tema seisundit.

Sotsiaalhooldustöötaja kohustused:

  • Regulaarne aluspesu ja voodipesu vahetus.
  • Haavade desinfitseerimine ja lamatiste ravimine.
  • Niiske koristamine, ruumi õhutamine.
  • Abi hügieeniprotseduuride läbiviimisel, söömisel jne.

Kvalifitseeritud puudega inimese hooldaja peab valdama massaažitehnikaid, esmaabivõtteid, tilguti ja süstimistehnikat. Spetsialistid, kes oskavad teha erinevaid meditsiinilisi manipulatsioone, on nõutumad ja võivad seetõttu arvestada korraliku palgaga.

Pädev eakate sotsiaalhooldustöötaja parandab oluliselt patsiendi elukvaliteeti. Sageli saab hooldajast hea abiline ning ka ustav sõber, kellega saab lugeda raamatuid, vaadata filme ja arutada maailmas toimuvaid sündmusi.

Hooldusspetsialisti kursused

Sotsiaalhooldustöötaja on nõutud ja populaarne elukutse, eriti suurtes linnades, kus pereliikmed on tööga hõivatud ega saa oma sugulasi iseseisvalt hooldada. Sageli on tööandajd huvitatud mitte ainult hooldajast, vaid spetsiaalse väljaõppe saanud spetsialistist.

Meie keskuses saate uue eriala omandada vaid nelja kuuga. Koolitus viiakse läbi päeva- ja õhturühmades. Kokku on programm ette nähtud 330 akadeemiliseks tunniks, millest 100 tundi pühendatakse praktilistele tundidele. Klassiruumid on varustatud mugava mööbli ja kaasaegsete esitlusmaterjalidega. Keskus pakub tundide vahelisel ajal söömiseks spetsiaalseid ruume.

Meie koolituskeskuse eelised:

  • Kursusi viivad läbi parimad õpetajad, kes püüavad pöörata tähelepanu igale õpilasele.
  • Abi tööpraktikaga korraldamisega
  • Taskukohane õppemaks – püüame tagada, et kvaliteetne erialane haridus oleks kõigile kättesaadav, seetõttu jälgime regulaarselt konkurentide hindu ja koostame linna parimaid pakkumisi.

Tundides pööratakse palju tähelepanu praktilisele osale. Meie jaoks on oluline, et meie keskuses õppivad õendusabi töötajad omandaksid kõik tööks vajalikud oskused.

Igast tulevast eakat ja raskelt haiget inimest hooldavast sotsiaaltöötajast saab pärast testi sooritamist vastava tunnistuse omanik.